اخبار و مقالات سورس کدها طراحی, بهینه سازی, پیاده سازی و پشتیبانی وب سایت و پرتال سازمانی در خوزستان بهبهان توسط شرکت داده پرداز پاویر
منو
تمام

تنظیمات زبان

fa-IRen-US
ﺳﻪشنبه 06 فروردین 1398   
حداقل

اخبار و مقالات

استفاده از CRM برای کامل سازی فرآیند های بازاریابی

استفاده از CRM برای کامل سازی فرآیند های بازاریابی

گاهی اوقات افراد به اشتباه فکر میکنند نرم افزار اتوماسیون بازاریابی شان و نرم افزار مدیریت منابع مشتری ( CRM ) را میتوان به جای همدیگر استفاده کرد، ولی این دسته از افراد خیلی زود متوجه می شوند با آنکه این دو نرم افزار با همدیگر کار میکنند ولی هیچکدام بدون وجود دیگری نمی توانند به طور کامل جوابگو نیازهای بخش بازاریابی و شرکت باشند. در حقیقت این دو ابزار نقش متمم همدیگر را دارند. نرم افزار اتوماسیون بازاریابی شرکت شما کارهای زیر را انجام می دهد :

·         برنامه ریزی برای ارسال ایمیل ها تا به موقع ارسال شوند

·         اتصال پیام های ایمیل به صفحات مشخص و معین فرود

·         هدف قراردادن مشتریان براساس رفتار، منطقه جغرافیایی

·         دنبال کردن رفتار بازدیدکنندگان وب سایت شرکت

تمامی این ها مواردی به شمار می روند که استفاده از CRM به تنهایی نمی تواند آن ها را برای شما فراهم کند.

CRM در کجای کار قرار دارد

CRM با آنکه  به طور کلی یک ابزار فروش به شمار میرود ولی در خدمت نیازهای تیم بازاریابی نیز می باشد و با در نظر گیری اینکه اکثر مشتریان قبل از اینکه حتی با فردی از بخش فروش صحبت کنند 60% از مسیر فروش را طی کرده اند، باید هم CRM چنین نقشی را داشته باشد.

با توجه به اینکه مشتریان وقت زیادی را صرف این کرده اند که در شبکه های اجتماعی با شرکت درگیر شوند و همچنین در رابطه با فروشندگان و محصولات مختلف تحقیق کنند، آن ها تنها به فروشنده شرکت به عنوان یک منبع اطلاعاتی در رابطه با کالایی که می خواهند بخرند، اعتماد نمی کنند.

اطلاعات سرنخ فروش

استفاده از سیستم CRM به شرکت کمک می کند این فرآیند را با شناسایی منبعی که هر سرنخ فروش از آن جا می آید، مدیریت کند. با کسب اطلاعات بخش بازاریابی می تواند متوجه شود چه کمپین های تبلیغاتی موثر هستند و منابع را باید اگر فردی طبق انتظار کار نمی کند، کجا بیشتر درگیر کرد. با در اختیار قراردادن این اطلاعات به تیم بازاریابی، این گروه می تواند تصمیمات بهتری در رابطه با بخش هایی  بگیرد که در سرمایه گذاری های آتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

نظارت بر رسانه های اجتماعی

دنبال کردن گفتگوهایی که در رسانه های اجتماعی مختلف صورت میگیرد تنها قسمتی از کاری است که CRM انجام می دهد. اکثر ابزارهایی که به شما اجازه دسترسی مستقیم به کانال های اجتماعی می دهند نه تنها با مشتریان درگیر می شوند بلکه همچنین گفتگوها و چشم اندازی که سرنخ های فروش از تحقیق در رابطه با کالا یا برند شرکت دارند را دنبال میکنند. 

تاریخچه ای از داده ها

دانستن اینکه مشتری از قبل چه چیزی خریده است یا خرید چه چیزی را دنبال کرده است، مهم ترین داده هایی است که یک بازاریاب می تواند داشته باشد چون به این افراد اجازه می دهد تلاش های خود را زمان بازاریابی برای افرادی که به محصولات یا برند شرکت وفادار بوده اند، مدیریت کنند. اینجا نیز ابزار CRM به کمک شرکت می آید و در اختیار اعضای تیم بازاریابی تاریخچه ای از داده ها در رابطه با بخش های مختلف قرار می دهد تا تیم بازاریابی بتواند با مشتریان فعلی شرکت به شیوه ای که بهترین نیاز آن ها را در نظر بگیرند، تعامل و ارتباط برقرار کنند.

درست است که راه حل هایی که به دنبال استفاده از CRM در نظر گرفته می شود ابتدا و مهم تر از همه برای اعضای تیم فروش می باشند ولی ازآنجاییکه اکثر شرکت ها به این نرم افزارها بواسطه فراهم سازی داده های مورد نیاز برای تصمیم گیری بهتر تکیه می کنند، استفاده از این سیستم ها در هر دو بخش ( بازاریابی و فروش ) به چشم می خورد. اتوماسیون بازاریابی همیشه چیزی خواهد بود که اعضای تیم بازاریابی برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی خود به آن رو می آورند، ولی وجود دیتابیسی از اطلاعات که سیستم CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری در اختیار دارد همیشه گزارشات آنالیز کننده ای می تواند در اختیار اعضای این تیم قرار دهد که در تصمیم گیری آن ها نقش گذار است. همانطور که رسانه اجتماعی و محتوا می توانند نقشی مهم در فرآیند های خرید ایفا کنند، نرم افزار های CRM نیز جای خود را در حوزه آن ها به صورت متناسبی دارند باز میکنند.

شرکت هایی که در رابطه با به حداکثر رسانی تلاش های بازاریابی شان جدی هستند بهتر است به دنبال استفاده توامان از سیستم هایCRM و اتوماسیون بازاریابی باشند چون ترکیب این دو می تواند تاثیر تلاش هایی که در حال حاضر انجام می شود را بسیار بیشتر کند.

این مقاله به صورت اختصاصی توسط وب سایت http://karasystem.co برای وب سایت عصر دانش به آدرس اینترنتی www.AsreDanesh.org تهیه شده است.


مقاله قبلی سورس پایگاه داده مدرسه با استفاده از WPF, Microsoft ReportViewer, SQL Server Compact با زبان سی شارپ (C#.NET)
مقاله بعدی بهبود گردش کار به دو شیوه توسط اتوماسیون CRM
چاپ
2052 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید