اخبار و مقالات سورس کدها طراحی, بهینه سازی, پیاده سازی و پشتیبانی وب سایت و پرتال سازمانی در خوزستان بهبهان توسط شرکت داده پرداز پاویر
منو
تمام

تنظیمات زبان

fa-IRen-US
ﺳﻪشنبه 06 فروردین 1398   
حداقل

اخبار و مقالات

بهبود گردش کار به دو شیوه توسط اتوماسیون CRM

بهبود گردش کار به دو شیوه توسط اتوماسیون CRM

طبق نظر اکثر متخصصان مدیریت زمان، اگر کاری تکرار پذیر است باید به صورت خودکار انجام شود. هر سازمانی دارای وظایف بی شماری است که باید دایم تکرار شود ولی به دلایلی بسیاری از این سازمان ها از خودکارسازی آن ها می ترسند حتی اگر بدنبال خودکارسازی وظایف خاصی که بزرگ هم هستند گردش کاری شاهد پیشرفت های فراوانی باشد.

"زمان" اولین چیزی است که به دنبال اتوماسیون کسب می شود ولی به شیوه های متعدد دیگری نیز اتوماسیون مدیریت روابط با مشتری ( CRM ) می تواند گردش کاری را بهبود بخشد. دوتا از متداول ترین شیوه هایی که اتوماسیون CRM می تواند گردش کاری را بواسطه آن ها بهبود بخشد و در پایان باعث افزایش بهره وری هم می شوند عبارتند از :

استانداردسازی

طبق تعریف، فرآیندی که بایستی خودکار شود باید امری تکرارپذیر باشد. برای آنکه وظیفه و کاری در یک سازمان تکرار پذیر باشد باید مراحل آن به خوبی مشخص شود و پایان و آغاز آن تعیین شده باشد. سازمان هایی که فعالیت هایی را نظیر ارائه سرنخ های فروش به نمایندگان منتخب و  واجد شرایط فروش، می خواهند خودکار کنند یا مشتریان جدید را دنبال کنند، باید فرآیند هایی که باعث تکمیل این وظایف می شود را مشخص کنند. زمانی که استانداردی برای نحوه انجام و زمان انجام هر وظیفه مشخص می شود، حال می توان آن وظیفه را خودکارسازی کرد.

منفعت چنین اتوماسیونی این است که آن وظایف و فرآیند هایی که باعث شکل گیری آن ها می شوند در تمام بخش های سازمان خودکار می شوند. هرزمان که یک سرنخ فروش جدید ظاهر می شود، یک فرآیند تعریف شده به صورت دقیق بهترین فروشنده را برای در دست گرفتن و دنبال کردن اوامر آن سرنخ فروش پیش بینی می کند. هر زمان که یک مشتری جدید با شرکت تماس میگیرد و تماس ثبت می شود، یک یادآور به دنبال آن ایجاد می شود که به تیم فروش اطمینان خاطر را می دهد که آن مشتری فراموش نمی شود. این نوع استاندارد سازی فرآیند ها به سازمان کمک می کند که کارایی موثرتر و پیوسته تری داشته باشد.

کاهش چیزهای زاید

تا حالا چندبار شنیده اید که یک فروشنده بگوید " من برای به روز رسانی یک برگه فروش دیگر وقت لازم را ندارم ؟". برای اکثر فروشندگان برگه فروش دیگر نشان دهنده وظایف بی شماری است که آن ها باید در طول یک روز انجام دهند و بسیاری از آن ها زاید و تکراری هستند. اتوماسیون CRM می تواند میزان زمانی که این افراد صرف به روزرسانی سابقه ها و اجرای دیگر وظایفی تکراری می کنند کاهش دهد، وظایفی که البته لازم هستند ولی بهره وری لازم را ندارند.

به عنوان مثال، اگر یک فروشنده باید یک طرح پیشنهادی جدید برای هر سرنخ فروشی که باید با او تماس بگیرد، ایجاد کند، احتمال اینکه قسمت زیادی از اطلاعات این طرح شبیه به طرحی باشد که قبلا استفاده شده و یا بعدا استفاده می شود، زیاد است. یک سیستم خودکار شده CRM می تواند یک طرح پیشنهادی عمومی ایجاد کند که فروشنده آن را سپس طبق نیازهای خاص سرنخ جدید فروش به روزرسانی و یا تغییر دهد. این نوع اتوماسیون نه تنها کارآیی را بالا میبرد بلکه همچنین باعث ایجاد ارتباطی دایمی بین تمامی سرنخ های جدید و مشتریان می شود و همچنین کارآیی فروشنده ها هم بواسطه آن زیاد می شود تا فرد فروشنده تمرکز خود را بیشتر صرف کارهایی  کند که بهره وری بیشتری دارد نظیر ایجاد روابط با مشتری.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری خودکار شده چیزی نیست که از آن هراس داشته باشیم. در عوض، خودکار سازی فرآیند های درست در سیستم CRM می تواند باعث کسب نتایج بهتر و با دوام تر در سازمان شود. اتوماسیون بعضی از کارها نیاز به درک جامعی از فرآیندهایی دارد که آن عملکرد را شکل می دهند چون زمانی که این فرآیند ها به طور دقیق تعریف شوند نتایج استوارتر هستند و عملکرد بخش فروش می تواند موثرتر و منجر به فروش بیشتر شود.

این مقاله به صورت اختصاصی توسط وب سایت http://karasystem.co برای وب سایت عصر دانش به آدرس اینترنتی www.AsreDanesh.org تهیه شده است.


مقاله قبلی استفاده از CRM برای کامل سازی فرآیند های بازاریابی
چاپ
1942 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید